1/8 finala LS: Shakhtar D-Roma 3:0 2.utakmica

Sastavi:
Šahtjor: 30 Pjatov, 3 Hubšman, 8 Žadson, 9 Luiz Adrijano, 10 Vilijan, 20 Daglas Kosta, 22 Mkitarijan, 26 Rac, 27 Čigrinski, 33 Srna, 44 Rakicki. Igrali su još: Eduardo, Tešeira i Moreno.
Roma: 32 Doni, 4 Žuan, 5 Mekses, 7 Pizaro, 9 Vučinić, 11 Tadei, 16 De Rosi, 17 Rise, 20 Perota, 22 Borijelo, 29 N.Burdizo. Sa klupe su ušli: Rozi, Brigi i Kaprari.
roma
U senci meča Barselone i Arsenala, Šahtjor i Roma su se borili za plasman u četvrtfinale.

Rezultat iz prvog susreta, 3:2 za Ukrajince, ipak je bio nedostižan za Rimljane koji su bili ravnopravan rival samo do prvog gola Šahtjora.

Nakon što je Hubšman u 18. minutu postigao gol, Vučinić i drugovi pali su u igri, još više u verovanju da mogu dalje.

Borijelo je propustio kolosalnu šansu za izjednačenje, ali je Italijan bio neprecizan sa bele tačke. U 41. minutu Roma je ostala i bez Meksesa koji je zbog dva žuta kartona poslat u svlačionicu.

Vilijan je u 18. minutu asistirao Hubšmanu, a u 58. se i sam upisao u strelce posle dodavanja Darija Srne.

U 60. minutu je u igru ušao Eduardo i to umesto Daglasa i ova izmena pokazala se kao pun pogodak pošto je upravo on postigao treći gol za Ukrajince u 87. minutu za konačnih 3:0.
Izvor: Blic.rs

Shakhtar 3-0 Roma (08-03-2011)