-Foto kolonije poslednjih godina postaju najprihvatljiviji oblik razmene iskustava među fotografima, a prvi put im se pridružuju i snimatelji, rekao je Đorđević. –Sa druge strane, svojim prisustvom i profesionalnim radom na određenom terenu, fotografi i video-snimatelji doprinose popularizaciji tog mesta. Inače, sav materijal koji će nastati tokom kolonije ostaje Turističkoj organizaciji Sokobanje.
A zašto baš Sokobanja? Ova opština sa svojom prelepom prirodom, prema rečima Đorđevića, spada u red turističkih centara sa najdužom tradicijom i jedno je od najposećenijih mesta u Srbiji.
Sa druge strane, Medijski istraživački centar (MIC) iz Niša je udruženje koje je formirala grupa medijskih profesionalaca, a koje ima potencijala da u rad budućih kolonija uključi najkvalitetnije fotografe i snimatelje iz Srbije i okruženja.
Da bi Foto-video kolonija Sokobanja 2011. na adekvatan način funkcionisala bila je neophodna pomoć i sponzora tako da su dve kompanije, Rtanj komerc iz Niša i fabrika čajeva Adonis iz Sokobanje, pružile pomoć u organizaciji ove manifestacije.
Predsednik Opštine Sokobanja, Dimitrije Lukić, zahvalio se kolegama iz MIC-a što su pokrenuli ovu inicijativu, inspirisani prelepim sokobanjskim pejzažima.
-Opština Sokobanja već dugo organizuje likovnu koloniju, odnedavno i vajarsku, a ovom kolonijom će u sferi umetnosti potpuno zaokružiti svoju ponudu, istakao je Lukić, dodavši da će svi učesnici kolonije biti smešteni u kapacitetima seoskog turizma, što je svojevrsni doprinos razvoju ovog vida turizma u predivnom krajoliku Sokobanje, itekako inspirativnom za umetnike.
Medijski istraživački centar će na svoj sajtu www.mic.org.rs svakodnevno objavljivati aktuelnosti sa kolonije,a po završetku kolonije biće organizovane izložbe u Sokobanji, Novom Sadu, Beogradu, Nišu, Sofiji i Skoplju.