JSL 18.kolo

bsk

BSK-Smederevo 0:0
Još jedan meč Smederevaca završen je podelom bodova. Ponovo smo videli malo pravog fudbala, na terenu manje blata, ali to nije uslovilo bolju igru.

Imao je šanse domaćin preko Babića, Alivodića, i Jovanovića. Ovaj poslednji je pogodio prečku, ali je ostalo 0:0.

Smederevci su došli po bod i osvojili ga, novi remi za njih i jasno je da će bez problema zadržati poziciju u sredini tabele.

Čukarički-Spartak 0:2

Teška pobeda Spartaka. Čukarički se isprsio imao nekoliko šansi, pogodili su prečku već nakon desetak minuta, Aleksić je imao i malo sreće, ali je ostalo 0:0.

Ipak, kako se meč bližio kraju, bilo je vidljivije da „brđani“ nemaju snage. Na kraju su primili dva gola.

Puškarić je dobrim udarcem matirao domaćeg golmana, a u samom finišu konačnih 2:0 postavlja Torbica sa bele tačke, nakon što je Nosković srušen pred golom Čukaričkog.

Sloboda-Rad 0:0
Rad je bio bolji rival, imao je par šansi na startu preko Jovančića, ali kasnije su se i oni utopili u sivilo.

Sloboda van forme, ne mogu se prepoznati u odnosu na jesen, Borjan se dosađivao, i čini se da su Užičani u krizi igre.

Ovo svakako brine trenera Stamenkovića pred kup mečeve sa Vojvodinom.

Na kraju, nije bilo golova, Rad je zadržao veliku prednost na četvrtoj poziciji i kako sada stvari stoje, oni će gotovo sigurno igrati narednog leta u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Metalac-Borac 0:0
Komšijski derbi je završen bez golova.

Ako pogledate tabelu, posle solidnog starta, čini se da ni jedni ni drugi nemaju ništa protiv što se završilo podelom bodova.

Borac je bio nešto bolji tim u prvom poluvremenu, nakon toga su se ograničili na kontranapade, Metalac u finišu opasniji, Adamović je imao priliku, a pretili su i nakon prekida, koje je odlično izvodio Nenadić.

Međutim, remi bez golova je najrealniji ishod ovog prilično dosadnog meča, posle koga je Borac stabilizovao poziciju na tabeli, sa pet bodova iz prva tri meča u nastavku, a ni Milanovčani nemaju razloga da budu nezadovoljni, savladali su OFK Beograd u prvom kolu i već gledaju ka sredini tabele.

Indjija-Hajduk odloženo
Utakmica 18. kola INĐIJA – HAJDUK odložena je zbog bolesti 9. igrača FK Hajduk – epidemija gripa, što je konstatovala i Medicinska komisija FS Srbije. Odložena utakmice će se odigrati u sredu 16. marta u 15,00 sati.