Totenham uništio Wigan 9:1

Impresivnu su predstavu priuštili fudbaleri Tottenhama svojim navijačima u 13. kolu Premier lige. Na White Hart Laneu su deklasirali Wigan sa nevjerovatnih 9:1, a briljirao je Jermaine Defoe.

Sjajni je napadač sa pet pogodaka, i to svih pet u drugom poluvremenu, skočio na čelo liste strijelaca. Jedanaest je puta tresao suparničke mreže.

I dok je Defoe bio pucački raspoložen, impresivan je što se asistencija tiče bio Aaron Lennon. Tri je puta tačno dodao loptu svojim saigračima za pogodak, a uz to je i sam uspio matirati suparničkog golmana Chrisa Kirklanda.

Lennon je već u devetoj minuti asistirao Peteru Crouchu za 1:0, a taj se rezultat održao sve do odmora. A onda je krenuo šou. Defoe je došao do ekspresnog hat-tricka golovima u 51., 54. i 58. minuti. Dvaput mu je dodao Lennon, a jednom Wilson Palacios. Međutim, tu nije bio kraj.

U nastavku je pogodio Lennon, a za četvrti zgoditak Defoea asistent je bio Vedran Ćorluka. Svoj briljantan dan Defoe je zaključio golom u 87. minuti, a Tottenham je svoju bajku nastavio minutu kasnije golom za 8:1, a zatim i u posljednjim sekundama kada je red došao i na Niku Kranjčara.

Tottenham je u savršenom danu uputio 14 udaraca unutar okvira suparničkog gola, a čak je devet lopti pronašlo cilj! Najuvjerljivija mu je to pobjeda otkad postoji Premier liga, a ujedno se radi i o najvećoj pobjedi jedne ekipe u Premiershipu od 1995. kada je Manchester United sa 9:0 razbio Ipswich. Wiganu je to, međutim, bio najgori ligaški dan u historiji. Do sada su najteže poraženi 1990., kada je sa 6:1 bolji bio Bristol City. Na posljednja su dva gostovanja fudbaleri Roberta Martineza primili 13 golova.