KUP: Partizan pobedio Crvenu Zvezdu sa 2:0

Partizan zvezda
Partizan golovima Prinsa Tejga u 4. i 49. minutu dobio prvi polufinalni meč Kupa Srbije protiv Crvene zvezde – 2:0 (1:0). Jedan od boljih derbija poslednjih godina….
Otišli su Dijara, Moreira, Kleo… Partizan je doveo novog Zvezdinog „dželata“, Prinsa Tejga, koji je pre nekoliko godina nuđen upravo crveno-belima.

Reprezentativac Gane pogodio je mrežu u četvrtom minutu prvog i drugog poluvremena, čime je obesmislio terensku inicijativu Zvezde, koja na ovoj utakmici nije imala igrača koji će krunisati dobru kombinatoriku, naročito u prvom poluvremenu.

Tejgo je kod prvog pogotka imao i sreće, dok je kod drugog pokazao Robertu Prosinečkom zašto „bacanje u vatru“ osamnaestogodišnjeg štopera (Uroša Ćosića) predstavlja mač sa dve oštrice.

Mada bi Ćosić igrao u svakom slučaju, hrvatski stručnjak zbog povrede Adija i nedovoljne spremnosti Vilotića objektivno i nije imao drugog izbora za jednu od ključnih pozicija u timu.

Bilo kako bilo, Tejgo je svojim petim i šestim golom na četiri zvanične utakmice potvrdio da je pun pogodak uprave crno-belih. Zahvaljujući njemu će Partizan, 6. aprila na Marakani, završiti veliki deo posla postizanjem još samo jednog gola. U tom slučaju, Zvezdi će biti neophodna četiri…

„Bilo je teško u prvom poluvremenu. Rano smo dali gol, Zvezda je preuzela inicijativu, ali smo se konsolidovali u poluvremenu i zatim postavili stvari na svoje mesto. Zasluženo smo pobedili“, ocenio je neposredno posle meča Aleksandar Stanojević.

partizan zvezda

Trener Partizana ne misli da je finalista već sada poznat.

„I jeste i nije. Ako ne možemo da damo gol na Marakani, onda i ne treba da idemo dalje. Nije još gotovo, ali imaćemo mogućnost da u revanšu igramo na različite načine“.

BEOGRAD. STADION: Partizana. GLEDALACA: oko 25.000.

STRELAC: Prins Tejgo u 4. i 49. minutu.

ŽUTI KARTONI: Smiljanić, Tejgo, Babović, Krstajić, Stojković – Koroman, Tošić, Vilotić, Kadu.

PARTIZAN: Stojković – Miljković, Savić, Krstajić, Lazevski – Petrović (od 62′ Kamara), Smiljanić, Ilić, Babović – Iliev (od 72′ Adija), Tejgo.

CRVENA ZVEZDA: Stamenković – Ninkov, Ćosić, Tošić, Mikić (od 58′ Vilotić) – Mijailović, Kadu, Evandro – Jevtić, Koroman (od 83′ Kaluđerović) – Borha (od 72′ Lazović).

SUDIJA: Milan Karadžić (Beograd).