1/8 finala LS: Valencia-Schalke 1:1 1. utakmica

Sastavi:
Valensija: Guaita – Matje, Rikardo Košta, Navaro, Migel – Topal, Banega, Tino Kosta – Domingez – Aduric, Soldado.
Šalke: Nojer – Šmic, Mecelder, Hevedes, Učida – Hurado, Matip, Kluge, Farfan – Raul, Huntelar
raul
Šalke je postigao svoj cilj na Mestalji protiv Valensije, postigavši gol koji će puno značiti izabranicima Feliksa Magata u revanšu na Veltins Areni. Gol Šalkea je utoliko veći jer ga je postigao Španac Raul koji je izjednačio rekord Pipa Inzagija po broju postignutih golova u evrokupovima.
salke
Fudbaleri Šalkea zadovoljni se vraćaju kući iz Španije, pošto su večeras igrali 1:1 sa Valensijom, u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Ono čega su se u Valensiji najviše plašili pred ovaj meč, to im se i dogodilo. Šalke je postigao pogodak na Mestalji i to preko Španca Raula koji se 70-tim golom na evro sceni izjednačio sa legendarnim Pipom Inzagijem po broju golova u evropskim takmičenjima. Valensija je doduše vodila na poluvremenu golom Soldada u 17. minutu meča. U drugom delu igre Šalke je, razume se, krenuo na sve ili ništa i to mu se brzo isplatilo kada je Raul izjednačio rezultat u 64. minutu meča. Igrači Valensije pokušali su da do kraja meča dođu do gola koji bi im dao kakve takve šanse u revanšu, čak su imali i igrača više zbog isključenja Lukasa Šmica, ali ni to im nije pomoglo, tako da je ostalo 1:1.