1/8 finala LS: Tottenham-Milan 0:0 2.utakmica

TOTENHEM – MILAN  0:0 (0:0)  prvi meč: 1:0
Sastavi:
Totenhem: 1 Gomeš, 22 Ćorluka, 13 Galas, 20 Doson, 32 Asu-Ekoto, 30 Sandro, 14 Modrić, 40 Pijenar, 7 Lenon, 11 Van der Vart i 15 Krauč. Sa klupe su ušli: Bejl, Dženas i Pavljučenko.
Milan: 32 Abijati, 20 Abate, 13 Nesta, 33 Tijago Silva, 18 Jankulovski, 27 Boateng, 10 Sedorf, 16 Flamini, 7 Pato, 70 Robinjo i 11 Ibrahimović. Igrali su još: Antonini, Merkel i Straser.
totenhem

Sedmostruki šampion Evrope, Milan, završio je učešće u Ligi šampiona posle remija(0:0) u Londonu. Nakon poraza u prvom meču(0:1),Milaneze je Totenhem  i u revanš meču  umrtvio, tako da su crveno-crni tek u dva navrata ugriozili gol Gomeza.

Od prvog momenta bilo je jasno da će lider Serije A da vodi igru, a debitanti u najkvalitetnijem takmičenju su disciplinovanom igrom nervirali goste, koji su u prvom poluvremenu samo preko Robinja zapretili.Ipak, njegov šut je Galas sklonio sa gol linije. Posle stidljive igre u prvom delu, Milanezi su nastavili da muče lopti dodavanjem u dubinu, tako da su samo dva puta, preko Patoa i Robinja zapretili, što je bilo nedovoljno da fudbalski velikan prođe u četvrtfinale Lige šampiona.

milan

Koliko je utakmica na Vajt Hart Lejnu bila dosadna govori podatak da su fudbaleri Milana šutnuli u okvir gola tri puta, a londonski „pevci“  samo jednom  za 90 minuta…

Izvor: Atastars.rs

Tottenham vs AC Milan 0-0 – HIGHLIGHTS