1/8 finala LS: Milan-Tottenham 0:1 1. utakmica

Milan: 32 Abijati, 20 Abate, 13 Nesta, 76 Jepes, 77 Antonini, 8 Gatuzo, 33 Tijago Silva, 16 Flamini, 10 Sedorf, 70 Robinjo i 11 Ibrahimović. Igrali su još: Amelija i Pato.
Totenhem:
1 Gomez, 22 Ćorluka, 13 Galas, 20 Doson, 32 Asu-Ekoto, 7 Lenon, 12 Palasios, 30 Sandro, 40 Pienar, 11 Van der Vart i 15 Krauč. Sa klupe su ušli: Vudgejt, Modrić i Kranjčar.
krauc

„Pevcima“ se isplatila hrabra igra protiv velikog Milana. Iako su „roso-neri“ u drugom delu meča bili bolji protivnik, Totenhem iz kontranapada stiže do velike prednosti, pred revanš u Londonu. Strelac Piter Krauč, na asistenciju fenomenalnog Arona Lenona. U poslednjem minutu, opravdano poništen gol Ibrahimovića.

Totenhem je uspeo da savlada Milan na San Siru (1:0) i tako postao drugao ekipa u istoriji koja je u istoj sezoni savladala oba milanska velikana. Ključni detalj meča dogodio se u 80. minutu, kada su „pevci“ iskoristili sjajan kontranapad i pogotkom Krauča ostvarili lepu prednost pred revanš u Londonu.

Na početku meča, čini se da je jaka kiša u Milanu više prijala gostima iz Londona. „Pevci“ su napravili nekoliko opasnih akcija, a u prvom planu bio je Piter Krauč, koji je unosio veliku pometnju među štopere „roso-nera“, Nestu i Jepesa.

Međutim, kako je vreme proticalo, Milan se oslobađao početne inicijative gostiju i, uglavnom preko Ibrahimovića, pokušavao da pritisne odličnu odbranu Totenhema.

milan

U 17. minutu meča, povredio se golman Milana Kristijan Abijati, koga je među stativama zamenio Marko Amelija.

Nastupio je period velike borbe na sredini terena, a uspavanku prekida Rafael Van der Vart, odličnim udarcem sa dvadesetak metara, ali je Amelija bio na mestu. Sa druge strane uzvraća Milan, ali je i Gomez siguran, posle centaršuta Abatea.

Na pouvremenu, Alegri se odlučio na ofanzivniju varijantu, pa umesto Klarensa Sedorfa u igru ulazi mladi Brazilac Pato.

Van der Vart ponovo stavlja na muke Marka Ameliju. Holanđanin je sjajno šutirao sa nekih dvadesetak metara, pokušao da lobuje golmana Milana, ali lopta odlazi tik pored desne stative Amelijinog gola.

U sledećem minutu, videli smo najbolju priliku za Milan. Posle centaršuta Gatuza, Jepes je šutirao glavom, ali je Gomez senzacionalnom intervencijom skrenuo loptu u korner.

gatuzo

Posle vrlo oštrog starta Flaminija nad Ćorlukom, reprezentativac Hrvatske nije bio u stanju da nastavi meč, pa ga je zamenio Džonatan Vudgejt. Flamini je tom priliko zaradio žuti karton, prvi na meču za obe ekipe.

Jmario Jepes je ponovo u idealnoj prilici za gol. Posle četvrtog kornera Milana, Kolumbijac je bio najviši u skoku, sjajno šutirao, ali je Gomez još jednom fenomenalno intervenisao i spasao svoj gol.

Milan je znatno agresivniji u drugom delu igre, dok su „pevci“ više gledali kako da bez primljenog gola napuste San Siro. U igru ulazi Luka Modrić umesto Rafaela Van der Varta.

U jeku napada Milana, „pevci“ organizuju kontranapad iz udžbenika. Aron Lenon je sa loptom prešao više od pola terena, predriblao Jepesa i onda ugledao usamljenog Pitera Krauča, kome nije bilo teško da iz izgledne pozicije savlada nemoćnog Ameliju. Igrao se 80. minut meča.

U poslednjim trenucima meča, Ibrahimović makazicama postiže gol, ali pomoćni sudija podiže zastavicu zbog ofsajda, nema promene rezultata. Meč je završen.