1/8 finala LS: Man.United-Marseille 2:1 2.utakmica

Mančester junajted – Olimpik Marsej 2:1 (1:0), prvi meč 0:0
Sastavi:
Mančester Junajted: 1 Van Der Sar, 3 Evra, 6 Braun, 10 Runi, 11 Gigs, 12 Smoling, 14 Ernandez, 16 Kerik, 17 Nani, 18 Skols, 22 O’Šej. Igrali su još: Rafael, Fabio i Valensija.
Olimpik Marsej: 30 Mandanda, 3 Taivo, 7 Šejru, 8 Gonzales, 10 Žinjak, 11 Remi, 17 Mbia, 19 Hajnce, 20 A. Ajev, 21 Dijavara, 24 Fani. Sa klupe su ušli: Valbuena i Ajev.
cicarito
U to vreme, u Mančesteru očekivala se egzekucija trostrukog šampiona Evrope nad gostima iz Marseja, koji su takođe bili prvaci kontinenta, 1993. godine. Svi su čekali nekih 3:0, 4:0… Znajući da veliki Mančester junajted nikada u istoriji nije izgubio na Old Trafordu od francuske ekipe.

U Marseju bilo je mršavih 0:0, a nisu se ni oznojili momci na terenu u revanšu, na semaforu je pisalo 1:0!

Strelac mali, brzi, nezgodni Havijer Ernandez „Čičerito“.

I onda paradoksalna situacija. Mančester je do poluvremena mogao u tri navrata glatko da primi gol, dva, tri i više… Stopostotne šanse pred golom Edvina van der Sara propuštali su Pjer-Andre Žinjak, Loik Remi, Sulejman Dijavara. Mimo svih logika, Mančester je spasio 1:0 posle 45 minuta.

A, 1:1 je značilo da dalje ide Marsej, klub koji od osnivanja igra pod sloganom „Droit Au But“.

mancester
To znači „Pravo Na Gol“, ali malo ko je verovao da tim Didijea Dešama ima izgleda da to sprovede na „Teatru Snova“.

Nakon što je u 57. minutu Vejn Runi promašio dobru šansu za gol, nastavio je Marsej da promašuje… Kada Bruno Šejru u 74. minutu nije bio dovoljno dobar da izjednači, usledila je instant kazna! „Čičerito“ je posle akcije povratnika posle teške povrede Antonija Valensije i legende Rajana Gigsa imao lak zadatak da povisi na 2:0. Igrao se 75. minut…

I delovalo je kao da je gotovo.

Ali nije bilo… Samo šest minuta kasnije zamena povređenog Nemanje Vidića u odbrani, Ves Braun poslao je loptu u svoju mrežu i vratio neizvesnost – 2:1. Gol je vodio Olimpik dalje, ali Olimpik je uspeo da uspostavi samo inicijativu. Ne i izjednačenje…

Izvor: MONDO