1/8 finala LS: Lyon-Real Madrid 1:1 1. utakmica

Lion: 1 Loris, 3 Kris, 5 Lovren, 6 Kalstrom, 11 Bastos, 13 Reveljer, 18 Gomis, 19 Delgado, 20 Sisoko, 28 Tulalan i 29 Gurkuf. Sa klupe su ušli: Pije, Brijan i Pjanić.

Real: 1 Kasiljas, 2 Karvaljo, 3 Pepe, 4 Serhio Ramos, 7 Kristijano Ronaldo, 14 Ćavi Alonso, 17 Arbeloa, 22 Di Maria, 23 Ozil, 24 Kedira i 28 Adebajor. Igrali su još: Benzema, Diajra i Marselo.

gomis

Za igrače Reala kao da je uklet stadion Liona, pošto na Žerlanu nikada u svojoj bogatoj istoriji nisu uspjeli da slave.

Imao je Žoze Murinjo 1:0 kada je Karim Benzema, nekadašnji fudbaler Liona, uspio da u 65. minutu primio loptu od Kristijana Ronalda i napravivši dva driblinga, sigurno ju je smjestio u nebranjeni dio gola Uga Ljorisa.

Međutim, Lion ne bi bio Lion kada ne bi iznenadio protivnika kada on to najmanje očekuje.

sisoko

Gurkuf je lijepo poslao loptu u šesnaesterac gostiju gde se najbolje snašao Kris koji ju je proslijedio do Gomisa.

Iako je Serhio Ramos pokušao da spriječi fudbalera Liona da šutira, Gomis je izveo briljantan udarac koji je ostavio Ikera Kasiljasa nemoćnim.

Gomis je imao šansu i u 34. minutu da zatrese mrežu Reala, pošto je Kasiljas slabo reagovao poslije udarca Bastosa, a ovaj je natrčao na nju. Što se Reala tiče, najbliži golu u prvom dijelu igre bili su u 31. minutu kada je Ronaldo izveo odličan slobodan udarac sa skoro 30 metara.

ozil

Sličan udarac izveo je i u 49. minutu i kada su svi gledaoci već videli gol, lopta je prohujala preko prečke.