1/8 finala LS: Kobenhavn-Chelsea 0:2 1. utakmica

Sastavi:

Kopenhagen: 21 Viland, 2 Pospeč, 6 Klaudemir, 8 Kvist, 10 Gronkjer, 14 N’Doje, 15 Antonson, 17 Vendt, 25 Zanka i 30 Bolanos.

Čelsi: 1 Čeh, 2 Ivanović, 3 Kol, 5 Esijen, 7 Ramirez, 8 Lampard, 9 Tores, 15 Maluda, 17 Bosingva, 26 Teri i 39 Anelka.

anelka

Golovima Nikolasa Anelke fudbaleri Čelsija pobedili su Kopenhagen sa 2:0 u utakmici osmine finala Lige šampiona.

Najavljivali su domaći neizvjesnu utakmicu i borbu do posljednjeg sekunda makar da izvuku neriješen ishod, ali je Nikolas Anelka bio isuviše raspoložen za ovaj duel.

Francuz je u 17. minutu iskoristio loš pas bivšeg „plavca“ Jaspera Gronkjera da bi doveo svoj tim do vođstva a prednost je udvostručio u 54. minutu posle sjajnog dodavanja Franka Lamparda.

celsi gol

Opšti je utisak da je pobjedi Čelsija doprinijela i slaba fizička kondicija domaćih koji tri mjeseca nisu igrali takmičarsku utakmicu.

Zanimljivo je da je menadžer Čelsija Karlo Anćeloti odlučio da Drogbu ostavi na klupi kako bi u napadu igrali Anelka i Tores. Takođe je vratio u tim i Bosingvu odnosno Esijena.

Za goste je igrao Branislav Ivanović i to sasvim dobro.

Izvor slika: Uefa.com/Guardian.co.uk