1/4 finala LS: Shakhtar D-Barcelona 0:1 2.utakmica

barca
Šahtjor – Barselona 0:1 (0:1), prvi meč 1:5
/Mesi 43/

Barselona je u istom minutu kao i Junajted povela u Donjecku protiv Šahtjora. Dani Alveš je lepo prošao po desnoj strani, zatim je proigrao Mesija koji je sa desetak metara poslao loptu u nebranjeni deo mreže Andreja Pjatova.

Katalonci su igrali koliko su hteli. Nisu jurili rezultat, nisu se ni branili, dok su Ukrajinci trčali više u prvom poluvremenu, kada su gajili nadu da mogu do čuda.

Na kraju, Barselona je postala prvi tim, koji je pobedio Šahtjor u Ligi šampiona od kada se ovaj tim preselio na modernu Donbas Arenu, septembra 2009. godine. Do Barse, „rudari“ iz Donjecka odigrali su 12 utakmica u evropskoj eliti na svom novom stadinu, dobili devet i remizirali u tri navrata.

Ipak, Barsa je za dva dana zakasnila da postane prvi tim koji je ikada pobedio Šahtjor u Donbas Areni, jer je u prethodnom kolu ukrajinskog prvenstva, 9. aprila, skromni Obolon iz Kijeva pobedio u Donjecku rezultatom 1:0, iako je od 61. minuta imao igrača manje. A, gol je postigao u 87. minutu…

Bio je to prvi neuspeh narandžasto-crnih kod kuće, posle serije od 56 utakmica u svim takmičenjima…

ŠAHTJOR: Pjatov – Kobin, Rakitskij, Iščenko, Ševčuk – Hubšman (od 75. Fernandinjo), Mhitarijan, Daglas Kosta (od 58. Eduardo), Žadson, Vilijan, Luiz Adrijano (od 66. Moreno).

BARSELONA: Valdes – Alveš, Pike (od 70. Milito), Buskets, Adriano – Ćavi (od 66. Pedro), Maskerano, Keita – Afelaj, Mesi – Vilja (od 75. Đefren).