Okružna liga Zaječar: FK Ozren pobedio FK Rtanj sa 2:1

ozren rtanj
U 12, kolu Okružne lige Zaječar, u derbiju kola, FK Ozren je pobedio FK Rtanj iz Boljevca sa 2:1 u utakmici koja je odigrana u nedelju 03.04.2011. godine na stadionu “Bata Nole“ na Podini sa početkom od 15:00 h…
U direktnoj borbi  za prvo mesto, protiv veoma neugodnog rivala FK Ozren je uspeo da osvoji sva tri boda u borbi za titulu prvaka i povratak u Timočko-Pomoravsku zonu. Veoma lepo vreme je izmamilo ljubitelje fudbala na stadion “Bata Nole“ na Podini koji su u velikom broju došli da bodre svoj tim. Lepo vreme i dobar teren uslovili su da oba tima pokažu lepu i dopadljivu igru. Stvarale su se šanse i na jednoj  i na drugoj strani, ali je FK Ozren ipak prvi došao u vodjstvo i to u 20. minutu preko Vojkana Kuzmanovića iz opravdano dosudjenog penala. Do kraja prvog dela igre oba tima su stvorila još po nekoliko šansi ali bez realizacije.
Drugo poluvreme ista priča, otvorena igra, dosta šansi na obe strane. U jednom delu igre koji je pripao FK Rtnju, od 70. do 80. minuta, FK Rtanj je stvorio više šansi, bio konkretniji i na kraju uspeo posle jedne loše intervencije odbrane FK Ozrena da izjednači. Kad su svi očekivali da neće više biti golova i da će se utakmica završiti nerešenim rezultatom, 3 minuta pre kraja utakmice, igrač FK Ozrena Vojkan Kuzmanović je uputio odličan šut sa ivice šesnaesterca i postigao fantastičan gol koji je obradovao i igrače i navijače FK Ozrena. Do kraja utakmice vredno je pomenuti još jedan izvanredan šut Vojkana Kuzmanovića sa 20-ak metara koji je golman FK Rtnja krajnjim naporom uspeo da odbrani.
Još jedna pobeda FK Ozrena i nova tri boda. Sledeću utakmicu FK Ozren gostuje FK Rudaru iz Podvisa sledećeg vikenda.