Okružna liga Zaječar 14. kolo: Ozren pobedio Borac iz Vražogrnca sa 4:0 u derbiju kola

ozren borac
U 14. kolu Okružne lige Zaječar, u derbiju kola, a možda i najvažnijoj utakmici prvenstva FK Ozren je na svom stadionu pobedio FK Borac iz Vražgronca sa 4:0…
Iako je ostalo još  8 kola do kraja prvenstva, ovo je jedna od bitnijih utakmica u borbi za prolazak u viši rang, koju je FK Ozren sigurno dobio. Vreme je bilo idealno za fudbal, što je izmamilo poklonike fudbala, njih 150, da bodre svoj klub do važne pobede.
Utakmica je počela medjusobnim odmeravanjem snaga, uz po neku šansu na obe strane. FK Ozren je došao u vodjstvo sredinom prvog poluvremena golom Vojkana Kuzmanovića. Do kraja poluvremena igrači FK Ozrena su stvorili još nekoliko šansi ali je rezultat ostao 1:0 za FK Ozren.
Samo što je počeli drugo poluvreme Milan Urošević je postigao gol i povisio rezultat na 2:0. A zatim su usledila još dva gola centarfora Miloša Petrovića koji je proradio ovog proleća i naplatio sve promašaje iz prvog dela prvenstva. Relativno visokih 4:0 za domaćina  i nova tri boda u borbi za povratak u Timočko-Pomoravsku zonu. FK Ozren posle ovog 14. kola zauzima prvo mesto sa 29 oboda, na drugom mestu je FK Borac sa 27. boda a na poslednjem mestu je Mladost iz Sumrakovca sa osvojenih  9. boda.