

O njezinoj slavi može posvjedočiti i jedan bizaran podatak. Kad je Tajči otišla u potrazi za američkim snom zagrebački se novinar Andrej Maksimović iskušao kao menadž njezine sestre Sanje Matejaš. Osmišljen je instant zvjezdani projekt i s umjetničkim imenom Sajči mlađa sestra Sanja Matejaš lansirana je u estradnu orbitu. No klon Sajči uspjela se probiti tek na pokoju niskotiražnu naslovnicu i meteroskom brzinom skončala u anonimnosti.

Istražujući život Tatjane Matejaš za knjigu „Kondo, kondo“ spoznala sam da se Tajči zbilja seljakala diljem Amerike. O tome svjedoči i registar adresa gdje se nalaze podaci o 6 adresa u New Yorku, 5 u Kaliforniji i to u mjestima Studio City, Valley Village i van Nuysu te konačno u Cincinnatiju u državi Ohio. Tu su i razni pseudonimi:u američkim registrima pod alias piše da je Tajči evidentirana kao Tatiana Matejas ali i kao Tatiana Macoas, Tatiana Maria Cameron te Tatiana S. Cameron. U rubrici rodbina upisano je samo puno ime njezinog muža, Matthew Shane Cameron.
Par Matejaš – Cameron u SAD-u žive prosječnim životnim standardom. Njihov život daleko je ispod zvjezdanog statusa. To se vidi i prema vrijednosti njihovih nekretnina. Prema javnom registru Los Angelesa par je tokom života u Kaliforniji uspio kupiti jednu kuću na kredit. Polovicom 2001. godine zadužili su se Prve nacionalne kreditne korporacije za kupnju kuće u Ulici Hamlin u mjestu Van Nuys. Skromna prizemnica, građena davne 1920. godine, s dvije spavaće sobe i jednom kupaonom. Plaćena kreditom od 177.000 dolara. U prilično skromnom kvartu o čemu svjedoči i to da u bližem susjedstvu nema kuće s bazenom premda isto nije luksuz u toj američkoj državi. Ipak par ju uspijeva prodati 2005. za fascinantnih 514.000 dolara stanovitom Arutyunyanu. Zadnja prodajna vrijednost ove kuće 2008. bila je nešto veća od 200.000 dolara.

U prosincu 2004. Tajči se s obitelji seli na periferiju Cincinnatija. To ne čudi uzme li se u obzir da je taj grad središte crkvene glazbe u Americi. Kuću građenu 1898. godine u Howell aveniji kupili su od gospođe Mary Stafford za 400.000 dolara. U odnosu na Kaliforniju ovdje se obitelj nije stiskala u dvije spavaće sobe. Makar stara, kuća je u ipak dobrom stanju sa 7 soba i tri kupaone. Ima i prostranu okućnicu. Još 2009. vrijednost kuće nije bitno odstupala od cijene koju su za nju platili. Procijenjena je na 404.000 dolara. Otprilike toliko iznose i dva hipotekarna kredita koji otplaćuju Cameronovi: jedan od 320.000 dolara i drugi od 40.000 dolara. No, onda se dogodila strašna kriza na tržištu nekretnina koja je dokrajčila snove brojnih Amerikanaca. Vrijednosti nekretnina naglo su pale. Negdje se čak upolovile kao u slučaju naše Tajči. Trenutačna procjena vrijednosti njezine kuće je skromnih 200.500 dolara.
Tko kod se sjeća stare razigrane Tajči u žutoj haljinici s metalnim ukrasima i frizurom poput Merilinke, neka tu sliku duboko ostavi u pamćenju. Nova Tajči dolazi s Isusovim mukama i američkim hipotekarnim kreditima. Vidjet ćemo hoće li se Tajči zaboraviti pa pjevati „Hajde da dugujemo“ umjesto ludujemo. Uostalom, „iskreno“ je u najavi povratničke turneje 2011 „Ludujmo s dušom“ rekla kako ne dolazi zbog svog ega niti novca već zbog publike. Dobro je da nam je iz Amerike dovela i iskomercijaliziranog Isusa na plakatu i da će nam ispjevati njegove muke na križu.
Irena Divković Milanović, poglavlje o Tajči iz knjige „Kondo, kondo“